No, spíš o vesničce

Kde Dalskabáty najdete, jste se už dozvěděli na hlavní stránce.

Co tady ale najdete? Pár chalup, v nich pár lidí. Přes týden míň, o víkendech a přes léto víc.

Slovníkem realitní kanceláře - krátce o občanské vybavenosti: v samém centru obce se nachází dvě lavičky. Vedle nich nástěnka, poštovní schránky a křížek se soškou Ježíše a jeho rodiny. Každé úterý do vsi zavítá pojízdná prodejna se zbožím vhodně smíšeným. V obci se dále nachází 4 (čtyři) lampy veřejného osvětlení. Do obce každý rok jezdí autobus, přiveze masopustní maškary a zase s nimi odjede.

Nástěnka prošla v roce 2011 důkladnou a nenákladnou rekonstrukcí, kterou provedli místní nadšení občané v rámci spontánně zrealizované Akce N. Nástěnka je v obci hlavním, jediným a velmi frekventovaným informačním médiem, kam přispívá kdekdo, zejména obecní úřad naší střediskové obce Smolotely. Za to děkujeme.

Poštovní schránky nám zásilkami, převážně reklamními, plní pracovnice motorizované jednotky naší doručovací pošty Kamýk nad Vltavou. Za to také děkujeme.

Lavičky jsou sice dosud v dobrém stavu, ale nesou stopy času a hlavně místního ptactva, které k odpočinku využívá samotných laviček i vedle stojící strom. Jakmile nadšení místních občanů opět vyvrcholí, projdou i lavičky celkovou rekonstrukcí. V posledních letech to už několikrát vypadalo, že k rekonstrukci dojde, ale v poslední chvíli vždy nadšení opadlo.

O místních je dobře známo, že nejvíc práce udělají na jaře a na podzim. Tím je pravděpodobnost realizace Akce 2L každým rokem větší a větší. Každopádně nám předem děkujeme.

Křížek byl rovněž v roce 2011 natřen. I když není známo, kdo to tak nadšeně a nečekaně provedl, i tak děkujeme.

Obec má výbornou dopravní dostupnost, hlavní tah Radětice - Smolotely prochází přímo centrem. Komunikace je dostatečně široká pro osobní vozy všech kategorií a umožňuje bezpečnou jízdu nízkou rychlostí. Provoz v obci je klidný i díky obchvatu vedenému po nezpevněné komunikaci, kterou využívají zemědělské i jiné stroje projíždějící obcí.

Komunikace jsou vzorně udržované, několik posledních zim jsme nebyli sněhem odříznuti na déle než tři dny.